e-ISSN: -
Yayın Aralığı: Yılda 1 Sayı
Başlangıç: 2022
Yayıncı: Ömür Yıldırım

Yeni Sayı

Siyer Sanat, Arkeoloji ve Antropoloji Dergisi

Yayınlanmış: 2022-05-19


Dergi Hakkında

Siyer Sanat, Arkeoloji ve Antropoloji Dergisi (Saad) Siyer Vakfı tarafından yayımlanan uluslararası, bilimsel ve hakemli bir dergidir.  2022 yılında yayım hayatına başlamıştır ve yılda bir  sayı olmak üzere makale yayımlanmaya devam etmektedir. Derginin amacı, İslâm’dan önce ve sonra Siyer’in daha iyi anlaşılmasına katkı sağlayacak ve bu alanda yapılacak yeni bilimsel gelişmelere ve araştırmalara teşvik edecek   nitelikli ve özgün akademik makaleler yayımlamaktır.

Amaç ve Kapsam

Siyer Sanat, Arkeoloji ve Antropoloji Dergisi (Saad)  araştırmacılar tarafından Türkçe, Arapça, İngilizce, İbranice, Almanca, Rusça, Aramice, Uygurca ve Yunanca dillerinde hazırlanan özgün makaleleri, çevirileri, kitap kritikleri ve bilimsel toplantı değerlendirmeleri bilimsel kriterlere uygun bir şekilde kabul edip, yayınlamayı ve kamuoyuyla paylaşmayı hedeflemektedir. Yayınlanmak üzere dergiye gönderilen her bir çalışma, en az iki hakem tarafından çift taraflı kör hakemlik değerlendirmesine tabi tutulur. Ayrıca intihal tespitinde kullanılan özel program aracılığıyla makalelerin daha önce yayımlanmamış olduğu ve intihal içermediği teyit edilir.

Derginin yayım kapsamına, Müslümanların yaşadıkları bölgelerde artlarından bıraktıkları tarihi eser niteliğindeki her türlü eser ve bunların değerlendirilmesi girmektedir. Buna göre İlahiyat, Tarih, Arkeoloji, Antropoloji, Dil, Sanat bölümlerinin sahasına giren konularda makale kabul edilecektir.

KAPSAM: Sanat, Arkeoloji ve Antropoloji

PERİYOT: Yılda 1 Sayı

BASIM ŞEKLI: Basılı ve Elektronik

BASIM TARİHİ: 15 Kasım

YAYIN DİLİ: Tüm dillerde yayın yapılmaktadır.

YÖNETİM YERİ VE ADRESİ:

Bağlar Mahallesi 24. Sokak No: 10/A Güneşli-Bağcılar / İstanbul

info@siyerdergisi.com

İLETİŞİM:

siyerdergisi@hotmail.com

İletişim: 0 212 550 0 571

Whatsapp Destek Hattı: 0 531 660 50 18

ÜCRET POLİTİKASI:

Dergide yayımlanan hiçbir çalışmadan ücret talep edilmez.

Siyer Sanat, Arkeoloji ve Antropoloji Dergisi (Saad) Siyer Vakfı tarafından yayımlanan uluslararası, bilimsel ve hakemli bir dergidir.  2022 yılında yayım hayatına başlamıştır ve yılda bir  sayı olmak üzere makale yayımlanmaya devam etmektedir. Derginin amacı, İslâm’dan önce ve sonra Siyer’in daha iyi anlaşılmasına katkı sağlayacak ve bu alanda yapılacak yeni bilimsel gelişmelere ve araştırmalara teşvik edecek  nitelikli ve özgün akademik makaleler yayımlamaktır.

Duyurular

Arşiv

Eski sayılara bak

Tüm Sayıları Göster